Historie FK Řepeč-Opařany


Pokud byste měli jakékoli informace např. fotky, výstřižky z novin, pohlednice atp. a chtěli byste tím obohatit naše internetové stránky, budeme vděční za každou takovouto staro-novinku. Po zapracování bychom Vám vše samozřejmě vrátili v nezměněné podobě a pokud bude zájem, rádi uveřejníme majitele i oněch příspěvků. Za případné příspěvky předem děkuje webmaster.


2022

 • 20. ročník (19. výročí úmrtí) Memoriálu Josefa Vakoče se konal 6.8.2022 od 13:00 na hřišti v Opařanech
 • Přesto, že jsme do rozlosování soutěže OFS Tábor přihlásili oba týmy A+B, situace se před začátkem soutěže změnila. Tři hráči nám odešli hrát do jiných týmů (TJ Dražice a Sokol Stádlec) a někteří další skončili úplně. I když nás to velmi mrzí, museli jsme jeden tým ze soutěže odhlásit.
  Ponechali jsme soutěž Okresní přebor Garage Tábor. Systém domácích zápasů jsme rozdělili na hřiště 1x v Opařanech a 1x v Řepči. Doufáme, že si nás naši fanoušci zase najdou a přijdou nás podpořit.

2021


2020

 • Pandemie koronaviru citelně zasáhla do lidských životů a paralyzovala i svět sportu. Většina soutěží byla pozastavena a nakonec i ukončena.

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR v úterý 7. dubna rozhodl o ukončení všech amatérských fotbalových soutěží v České republice kvůli koronavirové pandemii. Kluby v nižších soutěžích nepostupují ani nesestupují.

 • Fanoušci si na další utkání, turnaje či mistrovství musela chtě nechtě počkat do podzimu.
  • Prvním setkáním fotbalistů byl 18. Ročník (2020, 17. výročí úmrtí) memoriálu Josefa Vakoče (1.8.2020)
 • Nicméně kvůli nedostatku fotbalistů, potažmo sérii nechvalných výsledků se rozhodlo odejít z 1.B třídy a přihlásit okresní přebor OFS Tábor

2019


2018


2017


2016

 • Kvůli nedostatku hráčů, kteří by měli zájem reprezentovat opařanský fotbal, byla přihlášená soutěž Mužů „B“ až ve IV. třídě
  • Trenérství se ujal Petr Baláž
 • V ročníku 2016-2017 vzniklo společenství Bechyně/ FK Řepeč-Opařany. Pro tuto sezónu tedy někteří naši dorostenci budou získávat zkušenosti v Bechyni.
  • DOROST I.A tř skupina C – hřiště Bechyně
 • Žáci, kadeti a přípravky jsou stále ve společenství Dražice/Řepeč-Opařany

2015

 • V této sezóně se pokračuje s novým projektem: Společenství klubů FK Řepeč-Opařany a TJ Dražice
 • spuštěn redakční systém WordPress

2014

 • V sezóně 2014-2015 důsledkem nedostatku dětí se zkouší nový projekt:
  Společenství klubů FK Řepeč-Opařany a TJ Dražice.

2013

Od jara 2013 je vytvořeno nové fotoalbum u společnosti Zoner. Takže pokud budou k dispozici nějaké fotky, budou umístěny ve fotogalerii Zonerama a na webu to bude označeno ikonou této on-line fotogalerie.


2012

25.8.2012

Vytvořen účet na YouTube – http://www.youtube.com/user/fkrepecoparany

29.7.2012

Vytvořen nový styl vzhledu stránek na základě registrace nové domény fkrepecoparany.cz

31.5.2012

Jelikož účastníci soutěží stále nechápali souvislosti FK Řepeč-Opařany & SK Slovan Opařany, zejména propagace výsledků na webu skslovanoparany.cz, byla zaregistrována doména www.fkrepecoparany.cz.


2011

10.12.2011

Byl uspořádán 6. Sportovní ples v místní restauraci „Na Staré poště“ (u Šneka).

Zřejmě kvůli společnému projektu a zejména těm, kteří jej podporovali, bylo na plese přítomno rekordních 160 občanů! Ples byl velice zdařilý. Více informací najdete v patřičné sekci na našem webu.

Červenec 2011

Po úspěšně vyzkoušeném loňském „farmářském“ projektu, kdy společně hráli muži z Opařan a Řepče, se 1. července 2011 sloučily oba dva oddíly – SK Slovan Opařany a TJ ZD Řepeč. Tím vznikl nový oddíl kopané FK Řepeč-Opařany. Zároveň se sloučily mládežnické oddíly dorostu, žáků a přípravky.

Jelikož se tímto rozhodnutím muselo nově zaregistrovat veškeré fotbalové osazenstvo, začal maratón s časem ohledně nových registrací. Vše se nakonec zvládlo a tak se mohla rozjet nová mužská soutěž pod novým registračním označením FK Řepeč-Opařany „A“ (KFS České Budějovice) a FK Řepeč-Opařany „B“ (OFS Tábor). Za OFS Tábor to ještě byly dorostenci, žáci i mladší přípravka.

Výsledky soutěže jsou popsány v jednotlivých sekcích na našem webu.


2010

Červenec 2010

První společný projekt

Po skutečně náročných administrativních úkonech se poprvé od nové sezóny 2010-2011 vyzkoušela tzv. farma. Vytvořily se dvě mužstva – áčko a béčko, kde společně hráli muži z oddílů Opařan a ze Řepče. Stále to ale nebylo zcela přijato nejen obecenstvem jednotlivých obcí.

I tak se 31.7.2010 naplno vyzkoušela nastolená cesta. Stalo se tak na fotbalovém turnaji 8.ročníku Memoriálu Josefa Vakoče. Byla to vlastně jedna z posledních společných příprav na sezonu 2010-2011, kde si mohli trenéři naplno otestovat hráče a získat nějakou představu o rozložení mužstev pro „áčko“ a „béčko“. Bylo to navzájem promíchané: „mladící“ vs. „staříci“ z obou oddílů. Tentokrát uspěli „mladíci“. Fotbal byl ke koukání, nikdo se nezranil krom nějakých bolístek, které jsou ve fotbale normální. A tak nastala první společná sezona!

Výsledky spolupráce jsou popsány v jednotlivých sekcích:

Duben 2010

Zrození nápadu o sloučení oddílů

Vlivem generačního problému, kdy nejsou „sportovci“, kteří by hájili klubové barvy a kteří by převzali otěže svých předchůdců ve fotbalových oddílech Opařan a Řepče, vznikla myšlenka o tomto sloučení.

To, že to nebude jednoduché bylo jasné od začátku, zejména když to vyplývá z historické rivality obou mužstev. Nejenom mužstev, ale obcí jako takových, zejména některých jejich obyvatel. Nevraživost některých jedinců byla největší obavou.

Historie ukáže, jak to bylo prozíravé rozhodnutí a že se bude vzpomínat na Láďu Brůžka, Petra Jelínků a mnoho dalších obětavých lidí, kteří tomu obětovali nejenom spousta osobního času…


webmaster, Milan Koktan, 14.8.2012

Comments are closed.