Historie Florbalu


V roce 2001 přišli bratři Kozojedovi s tím, že v Jistebnici se schází parta kluků a hrají hru jménem florbal. Věděli, že místní učitel tělocviku a dnešní ředitel ZŠ Jiří Kravar hraje florbal s dětmi ve škole a že nám místní tělocvična poskytne potřebné zázemí.

Vše se domluvilo v hospodě a každý, kdo měl zájem si zasportovat, mohl přijít. Začali jsme se scházet v počtu asi 10 až 15 lidí v neděli v 19 hodin v tělocvičně v Opařanech.

První hokejky jsme koupili přes kluky z Jistebnice a mohli jsme začít hrát. Postupem času se hráči vystřídali a dnes jsou v týmu už jen 2 hráči, kteří byli u počátku mužského florbalu v Opařanech.

Kvalita hry se od té doby dosti změnila a tak jsme začali shánět po nějakém soupeři, na kterém bychom si ověřili své schopnosti.

V roce 2006 (nevím přesně) jsme se stali součástí SK Slovan Opařany, kde se nám dostalo nemalé finanční podpory.

V roce 2007 došlo na první měření sil na turnaji „O pohár“ v Chotovinách, kde jsme v konkurenci 6 týmů z okresu uspěli a vybojovali 1. místo a pohár.

foto poháru

Na turnaji se zástupci týmů shodli na tom, že by si spolu rádi zahráli častěji a tak vznikla Táborská florbalová liga (TFbl), jejíž pořádání si vzal na starosti ředitel ZŠ v Chotovinách Petr Havlík.

V roce 2008 proběhl 1. ročník TFbL, kterého se zúčastnilo 6 týmů a náš tým do něj vstoupil pod názvem Mrníci Opařany. Název Mrníci Opařany týmu vymyslel kapitán Petr Kozojed, který prohlásil „že se se vším mrníme“ a tak když měl rychle nahlásit název týmu, řekl „třeba Mrníci“.

První ročník TFbl jsme ukončili na pěkném 2. místě.

V roce 2008 jsme se také zúčastnili turnaje „O pohár“ v Chotovinách, kde jsme obhájili vítězství z prvního ročníku.

Druhého ročníku TFbl 08/09 se účastní 10 týmu z okresu, hraje se vždy v hale v Chotovinách. V současné době je v týmu cca 15 hráčů, ne všichni však jezdí hrát TFbL, ale účastní se jen „tréninků“ v neděli.


Za komentář děkuji Jankovi Viktorovi.
Webmaster, 16.8.2009

 

Comments are closed.